+372 738 3810 | info@memu.ee

Põllumajandusmuuseum täitub jõuluootusega

Käes on muinasjutuline aeg – advent koos kasvava jõuluootusega. Põllumajandusmuuseum kutsub oma uusi ja vanu sõpru sel imede ajal külla – looma detsembris jõulueelsetel laupäevadel jõuluilu, õppima kokakoolis ehtsaid jõulumaitseid valmistama ning uudistama uuenenud põllumajandustehnika mudelite näitusi.

Jõulueelsetel laupäevadel kell 10-14 on muuseum jõulumeeleolu lainel. 4. detsembril meisterdame erinevaid vahvaid kuusepuid, 11. detsembril valmistame kaunid jõulukimbud ning 18. detsembril vormime poldid-mutrid-puidu vahvateks jõulukaunistusteks. Kõikidel laupäevadel teeme tutvust jõuluaegsete mängudega ning kui ilmataadi lahkus lubab, viivad ponid lapsi sõidule.

Meie perenaise Tiina populaarse kokakooli 4. detsembri menüüs on piparkoogitainas ja verivorst. Üheskoos tehakse suur potitäis lihtsat ja head tainast, millest valmivad imemaitsvad piparkoogid. Verivorst ja eestlaste jõulud käivad ikka käsikäes ja see on piisav põhjus kokakoolis verivorsti tegemist õppida.

Kes meisterdamisele, mängudele ja kokkamisele vaheldust otsib, leiab seda uuenenud traktorimudelite näituselt. Janek Kalinini erakogu on esmakordselt avalikkuse ees ning sügiseste mudelite asemel oleme saanud uued võimsad eksemplarid.

Nüüd aga kõige põnevam pakkumine! Kõikide 1.-19. detsembril Eesti Põllumajandusmuuseumi külastanute vahel lähevad loosi Janek Kalinini poolt välja pandud traktorimudelid ning kopsakas Apollo 100 € kinkekaart! Oleks need alles ägedad jõulukingid! Osalemiseks pole vaja teha muud, kui tulla põllumajandusmuuseumisse, osta pilet, jätta oma kontaktandmed ning õnn võibki naeratada. Loosimine toimub 20. detsembril!

Tegutsemine aitab ikka ootusärevuse pingeid maandada – tule detsembris Ülenurmele Põllumajandusmuuseumisse lustima ja nii need kauaoodatud jõulud varsti käes ongi!