+372 738 3810 | info@memu.ee

Põllumajandusmuuseum loosib välja auhindu ja paneb masinad rääkima

Kas tahad teada, milline näeb välja Claas Jaguari silokombain või Pottinger Novacati liblikniiduk? Millised on uhkeimad viljalaevad, mis sõuavad ka Eesti põldudel? Eesti Põllumajandusmuuseumi kahes näitusesaalis saab kuni kevadeni uudistada 438 põllutöömasinate mudelit Janek Kalinini kogust, enamik neist haruldased, kollektsionääridele mõeldud eksemplarid.

Kes suvel juba korra kaemas käis, sel tasub uuesti tulla – pooled mudelid on sügisel välja vahetatud veelgi põnevamate vastu. Täida piletit ostes kindlasti ära ka väike ankeet, sest loosi läheb vingeid auhindu! 18. detsembril loosime välja 3 uhket traktorimudelit ja 100 € Apollo kinkekaardi. 30. jaanuaril läheb loosi 4 traktorimudelit.

Uudistamist on põllumajandusmuuseumis veelgi. „Aastaid möödujate pilke püüdnud suurte põllutöömasinate väljak on saamas olulise täienduse – hääle ja loo,“ rääkis SA Eesti Maaelumuuseumid näituste ja hariduse osakonna juhataja Ilze Salnaja-Värv.

Uue aasta alguses ääristatakse väljak bänneritega, millel on lisaks tehnilistele andmetele toodud 3 põnevat fakti iga platsil näha oleva masina kohta. Näiteks – kas teadsid, et ratastraktor K-700 oli algselt välja töötatud  kosmosetööstuse vajadusteks? Või et 1974. aastal ostis Volvo kontsern Nõukogude Liidult JUMZ traktori tehnilise dokumentatsiooni ning töötas selle alusel välja Volvo BM-700? Või et Eestis valmistatud ETN-42 oli Nõukogude Liidu esimene maaparanduse koppadega kettekskavaator? Põhjalikumat juttu nii masinate kui kogu Ülenurme mõisa kujunemisloo kohta saab kuulata kolmes keeles ka audiogiidist.

Talviseid tegemisi jagub põllumajandusmuuseumis nii tuppa kui õue. Kui külmapoisid alt ei vea, siis saavad mudilased jäämäel liugu lasta või lumekaruselliga sõita, jätkuvad populaarsed kokakoolid. Loomatalitaja pilgu all saab lambale, kitsekesele või küülikule mõne porgandi nosida anda ning poni seljas väiksese ratsutamistiiru teha.

Hoia pilk peal muuseumi kodulehel ja Facebooki kontol.

Toredaid ja harivaid elamusi põllumajandusmuuseumis Ülenurmel!