+372 738 3810 | info@memu.ee

Hobuste näitusmüük Maal elamise päeval Toris

Tänavune Maal elamise päev avas asutuste uksed 24 omavalitsuses üle Eesti eesmärgiga kutsuda maale elama särasilmseid ja tegusaid inimesi. Koostöös Pärnumaa ja Tori vallaga olid huvilised oodatud ka Tori Hobusekasvandusse, kus esmakordselt Eestis sai laiem avalikkus osa hobuste näitusmüügist.

Tori Hobusekasvanduse hobumajandusjuht Agris Juhkov: „Vanas hobusemaailmas nagu näiteks Saksamaal, Belgias ja Hollandis korraldatakse erinevate hobutõugude müügi- ja oksjonipäevi regulaarselt. See on aretaja hea tava märk – näidata, mida ta on teinud ja ostjatele ning huvilistele on see hea võimalus tutvuda aretustöö tulemustega.“

Esitlusele ja müüki tuli 17 hobust, neist 7 eesti tõugu hobused ja 10 tori tõugu hobused. Noorim polnud veel poole aastanegi ja tuli ennast koos emaga esitlema. Vanimad näitusmüügil osalevad hobused olid 2006. aastal sündinud. Külastajad vaatlesid tähelepanelikud hobuseid ja uudistasid kasvanduse muuseumit. Sõlmiti ka mitmed hobuste ostu-müügitehingud.

Kindlasti on plaan jätkata tänavu Tori Hobusekasvanduses toimunud üritustega – kevadel Täkupäev ja sügisel hobuste näitusmüük.

Vaata kokkvõtvat videot vahvast päevast Tori Hobusekasvanduses: