+372 5333 4168 | info@memu.ee

Hoburauad postkaardil

18. detsembril avame Tori Hobusekasvanduses näituse Vambo Tali erakollektsioonist "Hoburauad postkaardil".

Nõukogude ajal sisustas paljude laste vaba aega millegi kogumine. Koguti kõike kättesaadavat: kommi- ja šokolaadipabereid, märke, marke, tikutoosi etikette, kive, nööpe, pudeli korke, postkaarte, piltidega ümbrikke, tasku- ja seinakalendreid,
„Teguri“ ja „Norma“ mänguasju, sõprade joonistusi ja luuletusi salmikutesse.
Ka elupõlise Tori elaniku, hobusemehe VAMBO TALI (s. 1951) kogumiskirg
algas lapsepõlves kommipaberite, tikutopside ning postkaartide ja -markidega.
Virula koolis õppides täiendas ta oma kogusid Tori postkontori ja keset alevikku asunud ajalehekioski abil. Margitemaatika paljusus sundis valikuid tegema –
Vambo valis floora ja fauna ehk looduse teema.

Keskhariduse omandas Vambo Lydia Koidula nimelises Pärnu 2. Keskkoolis. Sel ajal liitus ta ka Pärnu Filatelistide Seltsiga, mille liige on tänaseni. Klubiga liitudes valis ta kogumise temaatikaks Tori, Pärnu ja Tallinna vaadetega postkaardid ning Eestiga seotud piltidega ümbrikud.

Eesti Põllumajanduse Akadeemias zootehnikuks õppides ning Tori Hobusekasvandusse treenerina tööle asudes hakkas kollektsioon täienema ka hobuse-temaatikaga. Tänaseni külastab Vambo antiigiärisid, kirbuturge ja vanavaralaatasid, soetades enesele hobutemaatikaga seotut: kuuma-alused, kujukesed, taldrikud, postkaardid, jm. – kõik, mis silma jääb ja millest ostujõud üle käib. Ja mis kõige olulisem: asi peab meeldima!

Näitusel on välja pandud valik Vambo Tali kollektsiooni kuuluvaid postkaarte, millel on kujutatud aisakellasid või hobuseraudu.

Tule uudistama!

Näitus jääb avatuks kuni 18. veebruarini 2023.