Maaeluministeerium rahastab kooliõpilaste osalemist "Toit ja tervis" haridusprogrammides.
Programmide eesmärgiks on edendada tervislikku toitumist ning eestimaise toidu eelistamist.
Haridusprogrammidesse registreerimine kuulutatakse välja iga aasta märtsis. Aasta 2021 registreerumine pole veel avatud!
Kõige kiiremaks info saamiseks soovitame liituda õpetajatele suunatud grupiga Facebookis - Õpime Maaelumuuseumis
Eesti toidu haridusprogrammid Eesti Põllumajandusmuuseumis:
Maagilised mesilased
Tutvume erinevate tarutüüpidega, mesindusinventariga, mesindussaadustega ja meetaimedega. Selgeks saab mee kasulikkus inimese tervisele. Läbi mänguliste tegevuste saame teadmisi mesilaste ametite ja eluperioodide kohta. Uurime meesaadusi: suira, taruvaiku, õietolmu, mesilasema toitepiima; õietolmu ja suiraterasid vaatame ka mikroskoobi all. Valmistame kunstkärjest küünlaid ja maitseme erinevaid mee liike.
Milleks muna?
Näitusel “Linnukasvatus Eestis” uurime kodulindude metsikuid sugulasi, erinevaid kodulinde ja räägime nende pidamisest. Tutvume kodulindude munade, nende ehituse ja koostisega ning räägime munast kui kvaliteetsest toorainest, selle kasutusviisidest, olulisusest ning tervislikkusest. Programmist ei puudu ka päris linnud ning põnevad tegevusülesanded.
Põllult potti
Saame teada, kuskohast köögi- ja aedviljad pärit on, kus kasvavad ning kuidas meie toidulauale jõuavad. Uurime taimede ehitust ja erinevaid sorte. Tutvume vanade põllumasinatega ning tööriistadega. Maitseme ja katsetame läbi köögi- ja aedviljade kasutamisvõimalusi ning teeme põnevaid katseid.
Viljaterast leivani
Õpime tundma maaharimise, viljakoristuse ja leiva küpsetamisega seotud tegevusi ning tööriistu. Kirjeldame rukki elutsüklit külvist lõikuseni. Teeme üheskoos läbi leiva valmimiseks olulised etapid: peksame rukist kootidega ja tuulame vilja, jahvatame käsikiviga jahu, õpime leivataina tegemist. Räägime leiva tervislikkusest ja leivaga seotud kommetest. Vormime oma leivapätsikese, teeme võid ja sööme ahjusooja rukkileiba omatehtud võiga.