Laudalaiv

Kutsume I kooliastme õpilasi külla C. R. Jakobsoni Talumuuseumisse!

Läbi ekraani saavad õpilased teada, millised kevadised toimetused tuleb ette võtta talus elavate loomadega ning tutvutakse päris loomade ja loomalastega.

Õpilastel on võimalus vahetult suhelda meie programmijuhiga ning esitada just neid huvitavaid küsimusi loomade ja taluelu kohta. Kui  õpilane ikka väga soovib teada “mitu meetrit on lammas?”, siis koos leiame sellele Laudalaivi programmis vastuse!

Virtuaalne külaskäik sobib üldõpetuse või loodusõpetuse tundi, toetab I kooliastme loodusainete õpiväljundite ning üldpädevuste saavutamist.

 

Kestus: 30-45 minutit

Hind: 30€/grupp

Asukoht: Vastavalt õpetaja eelistusele kas Zoom, Google Meet või Teams.

Programmi tellimiseks palume ühendust võtta: kurgja@memu.ee

a

Lina – tuntud või tundmatu?

Põhjalik lina tutvustav digiprogramm II-III kooliastme õpilastele.

Kõik programmiosad puudutavad eeskätt ajaloo, kodunduse, käsitöö ja loodusõpetuse ainekavasid.

Kestus: 30-45 minutit

Hind: 30€/grupp

Läbiviimine: digitund on üles ehitatud nii, et meiepoolne muuseumipedagoog viib tundi arvuti tagant läbi, õpilased on kas klassis või kodus (tahvel)arvuti taga ja õpetaja on vahendaja tehnilise toestuse osas. Maksimaalseks õpilaste kaasamiseks on soovituslik igale õpilasele oma nutiseade. Kui see pole võimalik, saab prorammi läbida ka õpetaja ekraani pealt koostööna. Meie osa on ca 40 min, et jääks aega õpetajal alustada ja e-asjad tööle panna.

Vastavalt õpetaja eelistusele kasutame suhtlemiseks ka Zoomi, Google Meeti või Teamsi. Programm ise asub Classflow e-keskkonnas.

Lina digiprogramm on jagatud nelja eraldi ossa, mida on võimalik esitada vastavalt sellele, mis õpetaja ja klassi huvid on:

 • Linakasvatuse ajalugu

  Mida me kiulinast saame, miks oli  oluline selle kasvatamine 19. sajandi keskpaigast peale. Seos Eesti linakasvatuse ja Ameerika kodusõja vahel. Kiulinast saadavad tooted ja nende kasutamine vanasti ja tänapäeval. Kuidas vanasti kiulina töödeldi videomaterjali põhjal.

 • Materjaliõpetus

  Tekstiilitööstus ja keskkond. Näitame ja arutame peamiste tekstiilikiudude üle nagu puuvill, vill, polüester, akrüül. Kõige suurem fookus on just linakasvatusel ja lina kui materjali headel omadustel. Näitame videoklippe nii ajaloolise linatöö kui kaasaegsest linase kanga tootmisest kohta.

 • Õlilina

  Mida me saame kiulinast, miks seda vanasti palju kasvatati, mida me saame tänapäeval õlilinast. Linaõli tervislikkusest nii inimestele kui loomasöödaks. Õlilna kasvatamine tänapäeva Eestis ja Kalju Paalmani tutvustamine.

 • Lina mitu nägu

  Lina kui taime kõige põhjalikum ülevaade, kiu- ja õlilina teemad on kokku kombineeritud, aga neid puudutatakse lühemalt.

 

Ajaliselt jäävad kolm esimest programmi u. 45 minuti sisse, Neljas programm võtab rohkem aega, kuni poolteist tundi.

Programmi hinnaks on 30€/klassile, neljanda programmi hinnaks 45€ klassile. 

Programmi tellimiseks võta ühendust haridus@memu.ee

Kõik õigused kaitstud © SA Eesti Maaelumuuseumid