Viljaterast leivani
Õpime tundma maaharimise, viljakoristuse ja leiva küpsetamisega seotud tegevusi ning tööriistu. Kirjeldame rukki elutsüklit külvist lõikuseni. Teeme üheskoos läbi leiva valmimiseks olulised etapid: peksame rukist kootidega ja…
Põllult potti
Sihtgrupp: eelkool ja I kooliaste Tutvustus: avastamisrõõmu täis programmis rändame maitsvate ning mitmekesiste köögivilju maailmas. Lähemalt keskendume eestimaistele "juurikatele" ning vaatleme eestlaste toidulauda läbi sajandite.…
Milleks muna?
Näitusel “Linnukasvatus Eestis” uurime kodulindude metsikuid sugulasi, erinevaid kodulinde ja nende pidamisest. Räägime kodulindude munadest, kanamuna ehitusest ja koostisest ning munast kui kvaliteetsest toorainest, selle kasutusviisidest,…
Maagiline mesi
Näitusel “Mesindus Eestis” tutvume erinevate tarutüüpidega, mesindusinventariga, mesindussaadustega ja meetaimedega. Selgeks saab mee kasulikkus inimese tervisele. Läbi mänguliste tegevuste ja filmi vaatamise saame teadmisi mesilaste ametite…
Hobuse jõust hobujõuni
Praktiline töötuba, milles teeme tutvust tehnilise mõtte arenguga lohistist aurumasinani töötava mudeli baasil. Praktiline töö neljataktilise sisepõlemismootori põhimehhanismide kallal, mille käigus võtame sisepõlemismootori lahti ja paneme…
Kiudtaimed meie igapäevaelus
Milline näeb välja linataim ja kus see kasvab? Mis on lõuguti, ropsimõõk, linahari? Kuidas murda linaluu (mitte ninaluu)? Kuidas sugeda lina ja linakiudu meisterdamiseks kasutada?…
Ole kursis muuseumi pakkumistega – liitu Facebooki grupiga “Õpime muuseumis”
Soovid operatiivselt olla kursis muuseumi pakkumistega koolidele ja lasteaedadele?! Liitu Facebooki grupiga "Õpime muuseumis" ja info tulvab ise sinu ekraanile. Soovin liituda Facebooki grupiga "Õpime…
Tuli – sõber või vaenlane
Koolilõpu vabaõhuprogramm "Tuli - sõber või vaenlane" Õpiväljundid Õpilane: - valib iseseisvalt loodusest sobivaid tulematerjale; - hindab tule ohtlikkust ja hävitusvõimet erinevates olukordades (sädemed, leek,…