+372 5333 4168 | info@memu.ee

Uudsed märgalaviljeluse viljad Põllumajandusmuuseumis

Kas teadsid, et tavalised pillirood ja hundinuiad võivad muutuda ehitusmaterjaliks, joogikõrteks või isegi pressitud vormideks? Kui see kõlab põnevalt, siis oled oodatud uudistama näitust "Märgalaviljeluse viljad", mis on avatud Eesti Põllumajandusmuuseumi häärberihoone esimesel korrusel 22. maist kuni 20. juulini.

Eestimaa Looduse Fondi käimasolev märgalaviljeluse projekt avab ukse säästvasse maailmavaatesse. Näitus tutvustab innovaatilisi viise, kuidas rikutud turbaalasid saab peale veerežiimi taastamist jätkuvalt ja kliimasõbralikult kasutada.

Märgalaviljelus pakub lahendusi turbaalade probleemidele. Baltimaades on ligi 21 000 km2 turbaalasid, mis on meie planeedi olulised süsiniku sidujad. Paraku on enam kui pooled neist aladest kuivendamise tõttu muutunud kasvuhoonegaaside allikateks. Märgalaviljelus võib aga need alad taaselustada, taastades nende võime süsinikku siduda ning pakkudes samal ajal kasulikke ressursse, nagu kütus, ehitusmaterjalid, loomasööt ja isegi ravimtaimed.

Näitusel "Märgalaviljeluse viljad" saad näha, milliseid märgalaviljeluse tooteid on loonud innovaatilised ettevõtjad. Eksponeeritud on erinevaid esemeid alates ehitusmaterjalidest kuni looduslike ravimiteni, mis kõik pärinevad märgalaviljeluse saadustest.

Ära jäta kasutamata võimalust tutvuda selle põneva väljapanekuga. Näitust pääseb uudistama kuni 20. juulini esmaspäevast reedeni kell 8.30-17.00 ning eelneval kokkuleppel ka nädalavahetustel kell 10-18. Tule ja avasta, kuidas märgalaviljelus võib muuta meie tulevikku keskkonnasõbralikumaks ja jätkusuutlikumaks.

Lisainfo märgalaviljeluse kohta leiate Eestimaa Looduse Fondi kodulehelt.

Ootame põnevale avastusretkele märgalaviljeluse maailma!