+372 5333 4168 | info@memu.ee

Heategevusüritus kutsub Ülenurmele kaevikuküünlaid ja varjevõrke tegema

Eesti põllumajandusmuuseumi eestvedamisel toimub 18. märtsil algusega kell 12 Ülenurmel põllumajandusmuuseumi häärberi ees ja sees heategevuspäev „Aitame aidata“, kus fookuses on kaevikuküünalde ja varjevõrkude tegemine. Eesmärk on valmistada 500 kaevikuküünalt ja seeläbi saata Ukrainasse ligikaudu 2000 tundi soojust.

Päeva jooksul toimuvad kaevikuküünalde ja varjevõrkude valmistamise töötoad, lõkkel vaha sulatamine, toimetab heategevuslik ukraina supitelk, kohal on Tõrvandi Päästeseltsi päästeautod ja räägitakse tuleohutusest. Kriisiolukordades toimetulekuks saab näpunäiteid kriisiabi infotelgist. Kõhutäiteks saab lisaks supile osta ka pannkooke ning saadav tulu annetatakse samuti Ukraina toetuseks. Ülenurme käsitööseltsi daamid viivad läbi heategevusliku õnneloosi.

Ukraina laule ja tantse esitlevad ukrainlannad Anastassija Kolesnik ja Nataliia Kulishenko.

Kaevikuküünalde tegemise idee sai põllumajandusmuuseumi konservaator-kuraator Maiga Davõdov telesaatest, kus näidati kaevikuküünalde tegemist. Muuseumil on koostöölepe Ülenurme Gümnaasiumiga, mille kohaselt saavad kaheksandate ja üheksandate klasside õpilased tööõpetuse tunde muuseumis. Maiga Davõdovi teema tööõpetuse tundideks on taaskasutus ja nii saigi teoks idee teha koos Ülenurme Gümnaasiumi kaheksandate klasside õpilastega kaevikuküünlaid. Nõu ja jõuga tuli appi Merli Keerup Naiskodukaitsest ning tulemuseks valmis tööõpetuse tundides kokku 250 kaevikuküünalt. Sealt edasi aga hakkaski arenema mõte teha üks suurem avalik üritus, kus kõik soovijad saavad panustada ja üheskoos oskajate juhendajate käe all nii kaevikuküünlaid kui varjevõrke teha.

Kogukond on innukalt mõttega kaasa tulnud. Tänu üleskutsele tuua konservipurke ja kasutatud küünlaid on annetatud mitu tuhat konservipurki ja kotitäied küünlajääke. Suur-suur tänu kõigile, nii nimelistele kui anonüümsetele annetajatele!

Ürituse peakorraldaja, SA Eesti Maaelumuuseumid ürituste ja turunduse spetsialist Aive Vahejõe: „Ülimalt hea meel on näha, et inimesed on nii abivalmid ja püüavad kaasa aidata, kuidas vähegi võimalik. Meile on annetatud palju materjali, millest kaevikuküünlaid teha ning näiteks kohalik ettevõte Helia Puit toetab küttematerjaliga, mida läheb vaja vaha sulatamiseks. Suur kummardus meie kohalikule ukrainlannale Galina Strelovskale, kelle sütitav energia ka kõige tuimema eestlaste südame sulatab ja kes on selle heategevusürituse üks kandvatest jõududest. Väga palju on nõu ja jõuga aidanud Naiskodukaitse Tartu ringkond. 18. märtsil on kõik oodatud heategevuspäevale.“

Heategevuspäeva koostööpartnerid on Eesti Naiskodukaitse, Aitan Kaitsta Viljandimaa tegijad, NKK Torma jaoskond, MTÜ Kärr ja Surr, Ülenurme käsitööselts, MTÜ Tõrvandi Päästeselts, Kambja vald, Eesti Põllumajandusmuuseum. Aitame aidata, üheskoos!

 

Rohkem infot:

Aive Vahejõe

SA Eesti Maaelumuuseumi ürituste ja turunduse spetsialist

Tel 511 1587

aive.vahejoe@memu.ee