+372 5333 4168 | info@memu.ee

10 põhjust, miks külastada Uudishimu päeva Eesti Põllumajandusmuuseumis

Uudishimu – see on tunne, mis on meid saatnud läbi aegade, aidanud avastada uusi maailmu ja mõista paremini seda, mis meid ümbritseb. Uudishimu päev on president Alar Karise algatus, mille eesmärk on ühiskonnas teadmiste väärtustamine, teadmiste ja silmaringi laiendamine.

Eesti Põllumajandusmuuseum kutsub sind Uudishimu päevale, et avastada, õppida ja imestada.

Siin on 10 põhjust, miks peaksid seda päeva meiega veetma.

1. Mänguline õppimine. Kes ütles, et muuseumid on igavad? Avatud fondi mäng annab sulle võimaluse tutvuda rikkaliku kollektsiooniga lõbusal ja kaasahaaraval moel.

2. Teadus kohtub ajalooga. Oled sa kunagi kuulnud MuIS-ist? Uudishimu päeval saad teada, kuidas võib Eesti muuseumide infosüsteem sulle kasulik olla.

3. Käed-külge kogemus. Muuseum ei ole ainult vaatamiseks. Uudishimu päeval avaneb sul võimalus näha, kuidas vanu dokumente restaureeritakse, tuues ajaloo sammu võrra lähemale. Veelgi enam, saad proovida ise paberit teha!

4. Ajaloo puudutus. Põllumajandusmuuseumis saad tunda ajaloo hingust kui Uudishimu päeval on võimalus õppida, kuidas muuseumitöötajad eksponaate tähistavad ja säilitavad.

5. Maitseelamus. Leivatares küpseb leib ja valmib või – need on maitsed, mida lihtsalt peab proovima.

6. Lastele mõeldud seiklus. Lasteaialastele mõeldud aardejaht pakub põnevust ja avastamisrõõmu muuseumi erinevates nurkades.

7. Hariv kogemus. Uudishimu päev on suurepärane võimalus õppida midagi uut, olgu selleks siis maaelu ajalookillud, restaureerimise kunst või muuseumitöö telgitagused.

8. Kaasaegne ja interaktiivne. Kuigi Eesti Põllumajandusmuuseum hoiab ajalugu, on see ka kaasaegne ja interaktiivne koht, kus avastamist nii suurtele kui väikestele - põnev nahkhiirte näitus, nostalgiline isetehtud traktorite näitus, armsad laudaloomad ja palju muud.

9. Võimalus veeta kvaliteetaega. Uudishimu päev on ideaalne võimalus veeta aega pere või sõpradega, avastades, õppides ja nautides koos.

10. Kohtumispaik. Uudishimu päev on suurepärane võimalus kohtuda sarnaste huvidega inimestega, jagada kogemusi ja luua uusi sõprussuhteid.

Eesti Põllumajandusmuuseum ootab sind uudishimu päevale, et koos avastada, õppida ja imestada. Kohtume muuseumis!