+372 738 3810 | info@memu.ee

Taimetervise rändnäitus Maaelumuuseumides

Põllumajandusmuuseumisse ja C.R. Jakobsoni Talumuuseumisse on jõudnud Maaeluministeeriumi, Põllumajandus- ja Toiduameti, Põllumajandusuuringute Keskuse ning Bioloogiaõpetajate Ühingu koostöös valminud taimetervise rändnäitus koos töölehtedega. ÜRO peaassamblee kuulutas 2020. aasta rahvusvahelise taimetervise aastana, et selgitada, kuidas meist igaüks saab taimede tervise heaks midagi ära teha. Loodud näitus on üks viis viia taimetervise teema inimestele lähemale.

Näitus annab ülevaate taimetervise olemusest ja ajaloost, taimekahjustajate levikuviisidest ning sellest, kuidas neid ära tunda ja eristada ning tagajärgedest, mida taimekahjustajad ja haigused võivad taimedele põhjustada.

Terved taimed on kogu elu, ökosüsteemi toimimise ja toiduga kindlustatuse alus. Kaitstes taimi, säilitame elu!

Näitus on Ülenurmel Põllumajandusmuuseumis ja Kurgjal C.R. Jakobsoni Talumuuseumis avatud kuni 19. septembrini 2021.

 

Virtuaalne taimekool “Teadmisi taimetervisest”

Taimetervise rändnäitus on saadaval ka virtuaalse versioonina ehk siis on võimalik kohapeal nähtut kodus veelkord üle vaadata.  Lisaks saab virtuaalselt lahendada ka sellega kaasas käivad materjale ja ülesandeid ning võimalik on välja trükkida ka lauamängu „Tunne taimekahjustajaid“ mängulaud koos juhendi ja reeglitega.

Kursuse leidmiseks õpilasena tuleb minna aadressile taimekool.agri.ee ja valida “Logi sisse külalisena”. Kursuse nimi on “Teadmisi taimetervisest”. Soovitame keskkonna avamiseks kasutada Google Chrome-i või Mozilla Firefox-i.

 

Tegevusraamat „Terved taimed, terve planeet“

http://www.fao.org/publications/card/en/c/CA9327ET

FAO poolt koostatud raamat on tõlgitud ka eesti keelde.

 

Eesti taimetervise aasta koduleht:

https://www.agri.ee/et/2020-rahvusvaheline-taimetervise-aasta

 

Inglisekeelne rahvusvahelise taimetervise aasta koduleht:

http://www.fao.org/plant-health-2020/about/en/