Ponisõidud Eesti Põllumajandusmuuseumis: seiklus, mis jääb meelde!

Kallid lapsevanemad ja muidugi ka teie pisikesed seiklejad! Kas olete valmis elamuseks, mida teie lapsed ei unusta?

Kellaaeg ja koht

Igal laupäeval ja pühapäeval kell 13.00-14.00 ootavad Eesti Põllumajandusmuuseumis ponid Prints ja Silvester teie lapsi meeldejäävatele sõitudele. Elate Tartus või selle ümbruses, olete perega Tartus avastamas põnevaid kohti - tulge Ülenurmele Eesti Põllumajandusmuuseumisse.

Aga miks just ponisõit?

Ponid ei ole lihtsalt väiksemad hobused. Nad on tuntud kui erakordselt intelligentsed ja sõbralikud loomad. Kas teadsite, et ponid oskavad avada väravaid ja isegi lukkusid? Nii et ärge imestage, kui Prints või Silvester mõne krutskiga hakkama saab!

Ponide unikaalsus

Ponid on tugevamad ja vastupidavamad kui hobused ning nad on võimelised kandma peaaegu pool oma kehakaalust! See tähendab, et kui teie laps kaalub kuni 30 kg, siis on tal võimalus osa saada sellest imelisest elamusest.

10 põnevat fakti ponide kohta

1. Intelligentsus: ponid on üllatavalt nutikad ja osavad probleemilahendajad.
  2. Vanus: ponid võivad elada kuni 30 aastat või isegi kauem!
  3. Tugevus: vaatamata oma väiksusele võivad ponid kanda umbes pool oma kehakaalust.
  4. Iseloom: ponid on tuntud oma sõbraliku ja uudishimuliku iseloomu poolest.
  5. Töö: ajalooliselt on ponid olnud hindamatud abilised põllumajanduses ja kaevandustes.
  6. Mitmekülgsus: ponid sobivad nii sõiduks kui ka laste ratsutamise õpetamiseks.
  7. Dieet: ponid on vähenõudlikud sööjatüübid ja saavad hakkama ka kõva ja väherikastava toiduga.
  8. Kohanemine: ponid kohanevad erinevate klimaatiliste tingimustega väga hästi.
  9. Sotsiaalsus: ponid on väga sotsiaalsed loomad ja neile meeldib olla koos teiste ponide või loomadega.
  10. Kiirus: kuigi nad on väikesed, võivad ponid olla üllatavalt kiired ja vilkad.

Hariduslik aspekt

Ponisõit ei ole lihtsalt lõbus tegevus, vaid ka õpetlik. Lapsed saavad teada, kuidas loomadega suhelda, kuidas nad tunnevad ja mõtlevad. Loomadega suhtlemine on suurepärane võimalus õpetada lastele empaatiat ja vastutustunnet. Muuseumis on isegi eraldi haridusprogramm - Taluloomadega sõbraks - kus saab tutvust teha erinevate loomadega.

Muud tegevused muuseumis

Peale ponisõidu saate veeta terve päeva muuseumis, tutvuda vanatehnikaga ja endavalmisatud traktoritega ja elusate taluloomadega ning sukelduda nahkhiirte maailma, mis on ideaalne viis veeta perega kvaliteetaega.

Sõidu hind

Ponisõidu seiklus maksab vaid 5 € lapse kohta. Pole paha, eks? Kui soovite perega muuseumi külastada, siis perepilet maksab 14 €. Täpsem hinnakiri siin.

Kuidas tulla ja osa saada?

Registreerida pole vaja, lihtsalt tulge kohale ja nautige päeva! Küll aga oleme ilmastikust sõltuvad, seega tasub eelnevalt (tel 5663 5198) üle küsida, kas sõidud toimuvad. Kui tulete autoga, siis parkida saab meie tasuta parklas. Ülenurmele sõidavad Tartust nii bussid kui rongid ja loomulikult saab tulla ka Tartu linnaratta või Bolt tõukerattaga.

Kui ilmataat vähegi lubab, on Prints ja Silvester valmis teie lapsi rõõmustama!

Tulge ja avastage koos lastega Eesti Põllumajandusmuuseumi imeline maailm, kus ootavad ees nii haridus kui ka lõbu. Kohtume muuseumis!