+372 5333 4168 | info@memu.ee

Õpilased leidsid lahendusi toiduraiskamise vähendamiseks

Regionaal- ja Põllumajandusministeerium koos Eesti Põllumajandusmuuseumiga korraldasid eelmise aasta lõpus toidutarkuse konkursi "Me armastame Eesti toitu, jäägitult", mille võitjad on selgunud ning tulevad peatselt Põllumajandusmuuseumisse auhindu kätte saama. Konkursi eesmärk oli suunata 5.-7. klasside õpilasi mõtestama toidu tarbimist ja vähendama toidujäätmeid.

Eesti kodumajapidamistes tekib aastas ligikaudu 80 564 tonni toidujäätmeid, millest suur osa on tarbimata jäänud toit. Selle konkursi abil otsisime nutikaid lahendusi toidukao vähendamiseks ja õpilaste loovate ideede kaudu leidsimegi loovaid ja häid retsepte toidujääkide taaskasutamiseks.

Konkursil osalemiseks tuli kujundada vabalt valitud tehnikas A1 formaadis plakat. Hea meel on tõdeda, et konkursile laekus hulgaliselt põnevaid töid, mille seast valiti välja kolm parimat. Auhinnatud klassid on:

  • märtsil külastab Eesti Põllumajandusmuuseumi Antsla Gümnaasiumi 6. klass;

  • märtsil on külaliseks Jõhvi Põhikooli 5.-7. klass;

  • märtsil võõrustame Raikküla Kooli 5.-7. klassi.

Iga võiduklass saab osa haridusprogrammist, mis sisaldab põnevaid tegevusi Eesti Põllumajandusmuuseumis, koos maitsva lõunasöögi ja organiseeritud transpordiga.

Kõikide konkursile laekunud töödega on võimalik veel märtsikuu jooksul tutvuda muuseumi häärberimaja saalis.

Täname kõiki osalejaid nende panuse ja loovuse eest toidutarkuse edendamisel. Konkurss tõestas, et noored on võimelised looma tulevikku, kus toidu raiskamine on minimaalne. Palju õnne kõigile võitjatele ja kohtumiseni Eesti Põllumajandusmuuseumis!