Uudishimupäev

Uudishimupäev 17 NovemberNov. 2023 10:00 - 15:00

Uudishimu päev on Vabariigi Presidendi algatus. Päeva eesmärk on väärtustada uudishimu kui elukestva õppimise alust ning innustada tegevusi, mis inspireerivad igas vanuses inimesi silmaringi avardama ja uusi teadmisi ning oskusi omandama.

Mida oodata?

Kell 10-15 ootame huvilisi avastama muuseumi salaelu.

Paberi restaureerimine
Avasta, kuidas vanu dokumente ja esemeid taastatakse! Õpi ajaloo säilitamise kunsti.

Mäng avatud fondis

Põnev mäng, kus saad avastada meie rikkalikku kollektsiooni ja leida midagi uut.

Kas tead, mis on MUIS?
Uudishimulik? Tutvu Eesti muuseumide infosüsteemiga ja avasta, kuidas teadus ja ajalugu kohtuvad.

Museaalide tähistamine
Õpi, kuidas muuseumitöötajad erinevaid eksponaate tähistavad ja säilitavad.

Avatud leivatare
Küpsetame ehtsas leivaahjus maitsvat leiba ja valmistame võid. Elamus, mida sa ei taha maha magada!

Aardejaht lasteaialastele (10:00-12:00)
Oleme seadnud üles põneva värskeõhu aardejahi, kus väikesed seiklejad saavad muuseumi suurel territooriumil peidus olevaid aardeid otsida. Tule kogu lasteaiarühmaga lõbusalt aega veetma! Hind 3 €/laps. Info ja registreerumine kuni 15. novembrini: haridus@memu.ee

Osalemine uudishimupäeval muuseumipiletiga

Ära jäta kasutamata võimalust veeta üks põnev ja hariv päev Eesti Põllumajandusmuuseumis. See on suurepärane võimalus õppida, avastada ja nautida kvaliteetaega.

Kohtume 17. novembril!