Etendus "Õnne valem" ehk meiereist miljonäriks!

Etendus "Õnne valem" ehk meiereist miljonäriks! 15 AugustAug. 2024 19:00 - 21:00

Mis on õnne valem? On see mammona kogumine ja rikkuse nautimine? On see suur töö, edu saavutamine ja karjääriredelil üles pürgimine? On need hoopis lähedased, kes alati on toeks? Olgu eelmine, praegune või tulevane sajand, olgu elu maal või linnas – õnne valemit otsivad kõik igal ajal ja igal pool.

Ülenurme mõisnik Peeter Muna oli edasipürgiv, tegus eesti mees, kes jõudis oma elu jooksul palju saavutada, aga ka palju kaotada. Kas edu laineharjade ja põrumiste sügavike vahel purjetades leidis mõisahärra Muna õnne valemi – tule vaatama ja ehk leiad nii mõnegi vastuse. Nii nagu elus ikka, jagub ka etendusse naerupahvakuid, heldimuse hetki, kurbuse noote ja mõtteainet edasiseks.

Näidend on kirjutatud Ülenurme mõisas ehk praeguses Eesti Põllumajandusmuuseumis etendamiseks.

Kõik sai alguse:
Teksti autor - Peep Pedmanson. Peep on teksti autoriks väga populaarsele sarjale "Kälimehed", lastele tuntud "Mirjami" lühifilmidele, ajatule Eesti filmile" Vanad ja Kobedad saavad jalad alla" ning väga paljudele teistele rahva lemmikutekst kujunenud teostele.
Lavastaja - Kristo Toots. Kristo on MTÜ Miksteater omanik, lavastaja ja näitleja ühes isikus. Teater on miksinud üle 1600 etenduse nii Eestis kui ka välismaal.
Osades suurepärased näitlejad:
Martin Tikk
Anne-Mai Tevahi
Katrin Kalma
Oliver Valk
Margo Mitt
Kritin Kooskora
Loominguline personal:
Lava ja kostüümikunstnik: Maarja Meeru
Valguskujundus: Martin Meelandi
Grimeerija: Viktoria Rüster
Tantsuseadja: Kadri Lepasson
Muusikaline kujundus: Emma Elisabeth Toots - viiul, torupill
Muusikaline kujundus: Viktoria (Riko) Misnik - karmoška, lõõts
Muusikaline kujundus: Jakob Ermann - viiul, kannel
Pääsme hind: 30 €
Osta saad Piletilevist või Fientast.
Etendus "Õnne valem" ehk meiereist miljonäriks! on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.
Etendust toetavad: Tartu2024, Kultuurkapital, Eesti Maaelumuuseumid, A le Coq, Delfi Meedia, Miksteater