Eesti Maaülikool kutsub kõiki vahvale niitmispäevale, kus saab käed külge panna ja proovida niitmivõtteid ning on palju muid põnevaid tegevusi nii suurtele kui väikestele.
Niitmispäeval soovime tutvustada nii erinevaid EMÜ linnakus kasvavaid taimi kui ka vikatiga niitmist. Taimi tutvustab lähemalt Marika Kose (Eesti Maaülikooli elurikkuse ja loodusturismi õppetooli juht) ning vikatiga niitmist juhendab Indrek Kuuben (Eestimaa Looduse Fond).
Niitmispäeva üldine eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust elurikkuse teemal. Sellest tulenevalt tutvustame osalejatele EMÜ linnakus niitmata alal leiduvaid taimeliike ja räägime elurikkuse vajadusest ning sellest, kuidas hoida elurikkust oma koduaias. Arutleme ka, kuidas muuta keskkond meie ümber veelgi elurikkamaks. Lisaks on meie eesmärgiks tutvustada niitmise ajalugu ja vajalikkust (ning sellega seotust elurikkusega) ning niitmisega seonduvat ohutust.
Praktilises osas õpetatakse kõiki soovijaid vikatiga niitma. Üritame üheskoos ära niita EMÜ linnaku kogukonnaaia taguse platsi.
Terve päeva jooksul saab tutvuda Eesti Põllumajandusmuuseumi, Eesti Maanteemuuseumi ja Tartu Linnamuuseumi ühise näituseprojekti ideega leiutamisest, leidlikkusest, taaskasutusest ja isetegemisest Nõukogude perioodil, mis avatakse täismahus 24. aprillil 2024. Kohal on ka näituse „Kui aeg on kasin siis leiuta masin“ üks eksponaatidest - isetehtud niiduk. Eelnäitus on osa suuremast ühisprojektist Peedist pesumasin, mida rahastab Euroopa kultuuri pealinn Tartu 2024 ja Sihtasutus Eesti Maaelumuuseumid.
Osalema ootame mehi, naisi ja noori, kõiki, kes soovivad kätt proovida ja niitmisega rohkem tuttvaks saada. Kui sul endal on vikat olemas, siis ole julge seda kaasa võtma. Vikatit saab laenata ka kohapeal.
Loe rohkem siit.
Kohtume juba homme 27. juunil kell 11.00-15.00 EMÜ kogukonnaaia juures!