Kurgja uue adranäitusega elustub künnitraditsioonide ajalugu

Kurgja Talumuuseumis on avatud uus näitus, mis on pühendatud kahele olulisele sündmusele Eesti põllumajanduse ajaloos.

150 aastat esimesest künnivõistlusest Eestis

11.augustil 2024 möödus 150 aastat esimesest künnivõistlusest, mille korraldas Carl Robert Jakobson Kurgjal. Jakobson, kes oli tuntud Eesti rahvusliku ärkamise tegelane ja põllumajandusuuenduste eestkõneleja, korraldas selle võistluse, et tõsta Eesti talupoegade künniosavust ja jagada teadmisi kaasaegse põlluharimise kohta. Sellest sündmusest sai alguse võistukünd Eestis, mis aitas kaasa kohaliku põllumajanduse arengule.

69. maailmameistrivõistlused künnis Tartus

Eestil oli 2024. aastal au võõrustada 69. kündmise maailmameistrivõistlust, mis toimus Tartu Rõhu katsejaamas. See prestiižne sündmus tõi Eestisse kündmismeistrid üle kogu maailma, kes demonstreerisid oma oskusi ja teadmisi. Lisaks võistluskündmisele oli Tartus võimalik tutvuda põllumajanduse uusimate tehnoloogiate ja lahendustega ning osa võtta mitmesugustest töötubadest ja näitustest​.

Tule ja avasta!

Kurgja uus adranäitus pakub põneva sissevaate kündmise ajalukku. Näitusel saab näha ajaloolisi adrasi, õppida tundma kündmistehnikaid ja mõista, kuidas sellised sündmused nagu maailmameistrivõistlused aitavad edendada kaasaegset põllumajandust. Ootame kõiki huvilisi Kurgjale, et avastada Eesti põllumajanduse rikkalikku pärandit.