+372 738 3810 | info@memu.ee

Sportlik vastlapäevak

Mõnusalt sportlik ja meelelahutuslik vastlapäevak Eesti Põllumajandusmuuseumis 19.-21. veebruaril ja 25. veebruaril kell 15 ja kell 16.

Kes ei tule, sellel põsed ei puneta ja linad äparduvad!

Põnev vastlarada  kolleegidele, sõpruskondadele, peredele. Kõik raja läbijad võidavad EDU terveks aastaks.

Sportlikul vastlapäevakul saad osa:

  • vastlateemalisest meeskondlikust seiklusmängust
  • sportlikest meelelahutuslikest tegevustest
  • vastlapäeva ennustustest
  • lustlikust vastlasõidust koos lahedate vastlamängudega
  • vastlate kotti ajamisest
  • müstilisest vastlajoogist ja teistmoodi vastlakuklist
  • üllatustest 

Programmi pikkus: ca 2 tundi

Programmi hind: 100 € (kuni 15-le inimesele, üle 15 inimese iga lisanduv inimene 6 €)

Ettetellimisel ja lisatasu eest võimalus juurde tellida grupitoitlustus

Info ja eelregistreerimine: Jane Saarniit, tel. 53737124, jane.saarniit@maaelumuuseumid.ee

Selga mugavad ja sportlikud riided.

 

Liulaskmise juures on võisteldud ajast aega, vastlapäeva juurde kuuluvad paratamatult kummuliläinud saanid ja kokkupõrked.

Vastlapäev oli üks lõbusamaid kevadtalviseid pühi. Sel päeval lauldi, mängiti ja visati vempe. Lõbusat vastlategevust jagub iga ilmaga. Programm toimub õues ja Eesti Põllumajandusmuusuemis puhuvad tuuled on tihti tugevad – palun pange soojalt riidesse. Oma lõbusa loomu ja suisa sportliku sisu tõttu on see ka kõige umbsemad ajad edukalt üle elanud. Vastlapäeval pole kindlaks määratud kuupäeva - kindel reegel on see, et vastlapäev nõuab noort kuud ja teisipäevast päeva. Seda arvestatakse ülestõusmispühadest, mis on alati esimesel täiskuujärgsel pühapäeval pärast kevadist pööripäeva. Sealt loetakse tagasi 47 päeva.

Hiljem taandus omaaegne vastlamaagia lõbusateks mängudeks ja tembutamiseks. Kogu vastlapäevast jagasid lusti ja möllu ühtviisi nii vanad kui noored. Rahvasuu ütleb: "Kui vastlapääval livveldas (s.o liugu lastakse) ja rõõmus oldas, saap hää ja rõõmuline ajastaig sandile kui saksale". Seepärast tulgem vastlapäeval Ülenurmele!

Eesti Põllumajandusmuuseum kutsub kõiki liugu laskma ja lustlikku vastlasõitu tegema. Saab vastlamänge mängida, vastlavurri valmistada ja sõbrast/kolleegist mööda kihutada, lisaks vastlatoitu tellida.

Küsimuste korral palume võtta ühendust!