+372 738 3810 | info@memu.ee

Põnev putukanäitus Põllumajandusmuuseumis

Tänasest saab Põllumajandusmuuseumis uudistada põnevat ja harivat putukanäitust “Elu putuka/na/ta/ga”. Näituse külastaja saab sügavuti aimu, kuidas toimib maailm koos putukatega, milline oleks see ilma putukateta ja kuidas on elada putukana oma kitiinkestas.

Põhjalikult avatakse putukate ja inimeste vastastikuseid mitmekülgseid suhteid nii vaenulikest sõbralikeni kui ka kasulikest üksteist kahjustavateni. Putukanäitusel saab vaataja muuhulgas jälgida putukate aasta- ja eluringi,  uurida mikroskoobiga putukalaboris pisimaailma, mängida putuka-aliast ning tutvuda igapäevaelu toodetega, mille koostises on putukate elutegevuse käigus loodud ained, mida inimesed jällegi enda heaoluks kasutavad.

Veel saab telgis ja klotsimängus tutvuda putukatest rekordiomanikega ja võrrelda  meie endiga – kuidas tajuvad, hingavad ja liiguvad putukad, kuidas inimesed. Näha saab ka Urmas Tartese imeliselt detailseid  putukate fotosid. Nuputamissõpradele ja põhjalikele näitusekülastajatele on lisaks mõeldud ristsõnad ja märkmelehed küsimustega.

Näitus sobib erinevatele vanusegruppidele, vanemate abiga saavad putukauurijaks ka väikesed külastajad ja uusi huvitavaid fakte leiab kindlasti ka täiskasvanud kogenud putukahuviline.