+372 738 3810 | info@maaelumuuseumid.ee

Lembit Karu näitus “Valguse ootus”

Lembit Karu sündis 1948. a Tartumaal. Aastatel 1967-1972 õppis Tartu Ülikoolis (tollal Tartu Riiklik Ülikool) ajalugu. Samal ajal omandas kunstialaseid teadmisi ja oskusi ülikooli kunstikabinetis Kaljo Põllu juhendamisel. Sealt sai alguse tema tõsine huvi kaasaegse kunsti vastu. Ta koges, et joonistada ja maalida saab ka teistmoodi. Tollal tegutses kunstirühmitus „Visarid”, millest Lembit samuti kõrvale ei jäänud. Julget pealehakkamist küll jätkus, kuid oskused kujunesid aastatega.

Kunstnik on katsetanud erinevates tehnikates nagu õlimaal, pastellmaal, kõrg- ja sügavtrükk, kuid kõige omasemaks on jäänud tušijoonistus, mida peab ka ise kõige õnnestunumateks. Näitusele toodud tööd on mitmetähenduslikud ja annavad küllaltki vaba tõlgendamise. Põhiteemaks on loodus oma kulgemises ning isiklikud läbielamised.

Lembit Karu näitus avati 15. novembril 2019, päeval, mil Lembitul täitus 20 aastat töötamist Eesti Põllumajandusmuuseumis.

Tule Lembitu näitust uudistama. Kui soovid meie armsa raudvaraga pikemalt vestelda, anna teada ja lepime kokku. Näitus jääb avatuks 19. jaanuarini 2020.