Eesti Põllumajandusmuuseumi programmid
Viljaterast leivani
Õpime tundma maaharimise, viljakoristuse ja leiva küpsetamisega seotud tegevusi ning tööriistu. Kirjeldame rukki elutsüklit külvist lõikuseni. Teeme üheskoos läbi leiva valmimiseks olulised etapid: peksame rukist kootidega ja…
Põllult potti
Saame teada, kuskohast köögi- ja aedviljad pärit on, kus kasvavad ning kuidas meie toidulauale jõuavad. Uurime taimede ehitust ja erinevaid sorte. Tutvume vanade põllumasinatega ning…
Milleks muna?
Näitusel “Linnukasvatus Eestis” uurime kodulindude metsikuid sugulasi, erinevaid kodulinde ja nende pidamisest. Räägime kodulindude munadest, kanamuna ehitusest ja koostisest ning munast kui kvaliteetsest toorainest, selle kasutusviisidest,…
Maagiline mesi
Näitusel “Mesindus Eestis” tutvume erinevate tarutüüpidega, mesindusinventariga, mesindussaadustega ja meetaimedega. Selgeks saab mee kasulikkus inimese tervisele. Läbi mänguliste tegevuste ja filmi vaatamise saame teadmisi mesilaste ametite…
Hobuse jõust hobujõuni
Praktiline töötuba, milles teeme tutvust tehnilise mõtte arenguga lohistist aurumasinani töötava mudeli baasil. Praktiline töö neljataktilise sisepõlemismootori põhimehhanismide kallal, mille käigus võtame sisepõlemismootori lahti ja paneme…
Vanast uueks – taaskasutustarkused
Kõike tarbetuna näivat ei tasu kohe minema visata, sest sellest saab hoopis midagi lahedat meisterdada. Meie muuseumis on võimalik valida nelja materjali taaskasutusprogrammi vahel: muudame…
Puidust mööblieseme restaureerimine
Teeme juhendaja käe all korda teha isikliku mööblieseme, mis võib olla nii puidust kui ka pehme polstriga. Algul teeme kindlaks eseme juures kasutatud materjalid, viimistluse…
Puidukursused
Tule meisterda endale vahva puidust ese: Puidust kulp või leemelusikas, kestus 6 h Puidust mööblieseme restaureerimise, kestus 15 h Mööbli restaureerimise teenus Grupi suurus 5-8…
Sepakursused
Oled kunagi huvi tundnud, kuidas valmivad kaunid sepised? Mis on sepatöö saladus? Kas sellega võib hakkama saada igaüks, kui soovi on? Registreeru kursusele: haridus@memu.ee ja leiad meie…
Lina – tuntud või tundmatu?
Milline näeb välja linataim ja kus see kasvab? Millist rolli on linakasvatus mänginud Eesti ajaloos? Mis on lõuguti, ropsimõõk, linahari? Kuidas murda linaluu (mitte ninaluu)?…
Ole kursis muuseumi pakkumistega – liitu Facebooki grupiga “Õpime muuseumis”
Soovid operatiivselt olla kursis muuseumi pakkumistega koolidele ja lasteaedadele?! Liitu Facebooki grupiga "Õpime muuseumis" ja info tulvab ise sinu ekraanile. Soovin liituda Facebooki grupiga "Õpime…
Tuli – sõber või vaenlane
Koolilõpu vabaõhuprogramm "Tuli - sõber või vaenlane" Õpiväljundid Õpilane: - valib iseseisvalt loodusest sobivaid tulematerjale; - hindab tule ohtlikkust ja hävitusvõimet erinevates olukordades (sädemed, leek,…
Kokkamiskogemus sinu seltskonnale
Söögitegemine on üks kasulik oskus, samas kunst. Üldiselt aga kõigile, kel vähegi tahtmist, jõukohane ja samas eluliselt oluline tegevus. Meie kaasava kokkamise kursusel saad teadmisi traditsiooniliste…
Laste sünnipäev
Vanusegrupp: 3-14 eluaastat Kestus: 2 tundi Hind: 100 € Osalejate arv: kuni 20 last Korraldame sobiva sünnipäevaprogrammi vastavalt soovidele, vajadustele, sihtgrupile. Hinnas sisaldub ruumi rent …
Täiskasvanute sünnipäev
Kas oled mõelnud oma sünnipäeva või muu piduliku sündmuse tähistamiseks pakkuda oma sugulastele, kolleegidele, sõpradele midagi tõeliselt erilist ja meeldejäävat? Pakume suurepärast võimalust tähistada sünnipäevi…
Your ticket for the: Eesti Põllumajandusmuuseumi programmid
TitleEesti Põllumajandusmuuseumi programmid
USD