I Üldosa

• SA Eesti Maaelumuuseumid kogude kasutamine toimub juhatuse liikme poolt kinnitatud kogude kasutamise juhendi ja hinnakirja alusel.
  • Muuseumikogude kasutamise ainuõigus kuulub SA Eesti Maaelumuuseumid struktuuriüksustele Eesti Põllumajandusmuuseum ja C. R. Jakobsoni Talumuuseum.
  • Kogude kasutamist ja laenutamist korraldab peavarahoidja koos koguhoidja-teaduritega.
  • Juriidilistele ja füüsilistele isikutele laenutatakse säilikuid kirjaliku taotluse alusel.
  • Säilikute väljastamiseks vormistatakse väljaandeakt, kus on ära märgitud laenutamise ja tagastamise aeg, tingimused, tasu, säilikute nimekiri.
  • Kogude kasutamisel tekkinud küsimused lahendab peavarahoidja.
  • Kogude kasutamise juhendi eiramise korral on sihtasutuse juhatuse liikmel õigus kasutamisluba tühistada.

II Kogude kasutamine

• Reeglina on hoidlad külastamiseks suletud.
  • Hoidlatesse pääseb ainult peavarahoidja või koguhoidja saatel eelneva kokkuleppe alusel.
  • Muuseumikogu on uurijatele avatud tööpäeviti kella 10.00-15.00.
  • Kogude kasutamiseks on vajalik eelnev kokkulepe. Tellimissoovi saab edastada e-posti või telefoni teel vähemalt kaks päeva ette. Vt. koguhoidjate kontakte siit.
  • Soovitud museaali leidmiseks on kasutada elektrooniline andmebaas MuIS ja kartoteegid. Konsultatsiooni annavad vastava kogu hoidjad.
  • Deponeeritud museaalid väljastatakse 3 tööpäeva jooksul.
  • Halvas seisukorras materjale ja väärismetallist museaale ei väljastata.
  • Filmi-, video- ja fonokogude materjale välja ei laenutata.
  • Muuseumikogu kasutaja vastutab iga kasutamiseks võetud museaali eest. Ta on kohustatud koheselt teavitama teadur-koguhoidjat kahjustatud materjalidest või enda poolt tekitatud kahjustustest.
  • Muuseumikogude kasutamise korral tuleb kasutajal viidata muuseumile, kellele museaal kuulub ning juurde märkida museaali number. Pildi kasutamisel peab kasutaja märkima selle juures originaalteose teadaoleva autori.
  • Materjalide kasutaja vastutab autoriõiguse seaduse täitmise eest.
  • Kogude kasutamisel on uurijal keelatud:
    • materjale muuseumist välja viia
    • neid kahjustada
    • muuta säilikutes lehtede järjekorda ja neid köitest eemaldada
    • teha säilikutesse märkmeid
    • museaale ilma eelneva kokkuleppeta pildistada, skaneerida, filmida või muul moel kopeerida.

III Hinnakiri

• Muuseumikogude museaalide kujutiste kasutamine on tasuline.
  • Hinnad on toodud eurodes ning sisaldavad käibemaksu.
  • Muuseumikogude kasutamine ja deponeerimine teistele muuseumidele on tasuta.

Koopiate tellimine

• Valgus-, digitaal- ja fotokoopiate tellimiseks tuleb täita vastav tellimisleht.
  • Negatiive tellijale ei väljastata. Tellitud koopiate eest tasutakse arve alusel. Tellimus täidetakse 3 tööpäeva jooksul.
  • Museaalide väljalaenutamine koopiate valmistamiseks väljaspool muuseumi toimub erandkorras peavarahoidja kirjalikul loal ja kehtestatud tingimustel.

Mustvalge paberkoopia, faili väljatrükk

A4 – 0,3 €  lk

A3 – 0,5 € lk

Värviline paberkoopia, faili väljatrükk